סמל המרכז הקהילתי

טל: 08-6307030
matnaseilat@gmail.com
פקס: 08-6307011

החוויה האתנית

החוויה האתנית  החוויה האתנית  

החוויה האתנית

"החוויה האתנית" הינה מסגרת קהילתית הפועלת במתנ"ס יעלים, קהילה למען הקהילה - קבוצה פעילה המייצגת את רבגוניות החברה מכל גיל, השואפת לחקירה, חשיפה ושיתוף הפולקלור העשיר שהישראליות מכילה בתוכה, וכן העשרה והופעות בתחומי משחק, שירה וריקוד, בקשת של צבעים מכל העדות.

בקבוצה פעילים כ-70 תושבים בגילאי 10 עד 89 בשש להקות פולקלור: מרוקאים, תימנים, יוצאי מזרח אירופה, לדינו, להקת מחול "העכשוויות" ולהקת ילדות"ניצני החוויה".

החברים בקבוצה הם תושבי העיר והשכונה (יעלים) הפועלים בהתנדבות. הפעילות מונחית על ידי צוות מקצועי מתחומי הבמה, וכך מתאפשר לקבוצה להעלות מופעים באמצעות תיאטרון, זמר ומחול, דרכם מביאים את הקולות והניחוחות של פעם, היום ומחר על במה עכשווית אחת.

מופעי הלהקה מהווים דרך ליישום המטרות לשמן הוקמה "החוויה האתנית", קידום ערכי המסורת על ידי חקר, שימור והעברה של ידע זה, תוך מעורבות בקהילה, אבל בין היתר גם כמקור הכנסה המאפשר לקיים בעבור הקבוצה מפגשים חברתיים, תמיכה, העשרה, התפתחות מקצועית וכן הפקת מופעים נוספים. רפרטואר מרכז "החוויה האתנית" עשיר, מגוון ופונה לחתך אוכלוסיה רחב.
החוויה מציעה הופעות מסורתיות אך גם עכשוויות לחינה, חתונות ואירועים משפחתיים, טקסי מעבר, קבלות פנים הכוללות רקדניות, שחקנים ותפאורות אוריינטליות, תיאטרון רחוב, מופעי זמר ומחול.


מנהלת אמנותית: אילת טובי

מפיקה: עופרה לביא 052-3959512

פרטים במתנ"ס יעלים: 08-6333821 / 08-6221607

 

  • הצהרת נגישות
  • החברה למתנסים
  • עיריית אילת
  • מתנסנט | חוגים